Studia MBA „Bankowość i system finansowy” w opinii studentów

Bartosz, pracownik banku komercyjnego

„Studia MBA Bankowość i system finansowy postrzegam jako unikatową na polskim rynku możliwość pozyskania merytorycznej wiedzy w zakresie przedmiotu studiów. Co w mojej opinii istotne, na szczególne wyróżnienie zasługuje międzynarodowa kadra wykładowców z wielu prestiżowych i światowej klasy uczelni, a także inni – liczni prowadzący – którzy ze względu na zajmowanie wysokich stanowisk mieli szanse współtworzyć nie tylko europejskie rynki finansowe. Wyjątkową merytorycznie wartość gwarantuje ponadto kadra banku centralnego, jako pełniącego szczególną rolę w systemie bankowym – przez co przedstawiciele NBP doskonale wpisują się tematykę studiów. Uważam, że studia MBA „Bankowość i system finansowy” mogą stanowić istotny wyróżnik dla osób związanych zawodowo z bankowością/ rynkiem finansowym i umożliwiają nawiązanie nowych i perspektywicznych kontaktów zawodowych i prywatnych”.

Adam, dyrektor w banku komercyjnym

„Studia MBA, to „głębokie zanurzenie” w system finansowy i bankowość centralną. Niezwykle ciekawy materiał, prezentowany interdyscyplinarnie przez wybitne osobowości światowego TOP`u naukowców oraz praktyków. To także networking i nawiązane relacje, które z nami zostaną, po tej niesamowitej intelektualnej przygodzie. Zdecydowanie polecam!”.

Marek, ekspert bankowości inwestycyjnej

Studia MBA „Bankowość i System Finansowy” postrzegam jako bramę do zdobycia zaawansowanej wiedzy z zakresu bankowości. Międzynarodowa kadra wykładowców, ich wiedza oraz praktyczne doświadczenie są inspirujące i kształtują nasze zrozumienie skomplikowanych zagadnień bankowości. Różnorodność perspektyw i globalny kontekst, jakie przynieśli ze sobą, wzbogacają moje spojrzenie na świat finansów. Słowa uznania kieruję dla pracowników NBP, którzy zdecydowali się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem. Ich praktyczna wiedza na temat regulacji, zarządzania polityka monetarną oraz dynamiki rynków finansowych jest bezcenna i nadała studiom autentyczny charakter, łącząc teorię z praktyką.

Julia, naukowiec, przedsiębiorca

Cieszę się, że zdecydowałam się wziąć udział w studiach MBA. Wysoka jakość. Spotkania prowadzą praktycy i naukowcy, specjaliści którzy współtworzą system finansowy, bankowość i infrastrukturę informacyjną na której te bazują. Czego chcieć więcej?! Informacje ze źródeł są najlepsze, jeśli ma się taką okazję. Jestem niewymownie zadowolona z możliwości spotkań z nimi i uczenia się od nich. Globalna perspektywa. System finansowy wiąże ze sobą cały świat. Dlatego z dużą satysfakcją przyjmuję międzynarodową kadrę wykładowców. Rozmawiamy z nimi o współpracy międzynarodowej w zakresie bankowości i finansów, dyskutujemy nad rozwiązywaniem specyficznych problemów pojawiających się globalnie. Zżyta ze sobą społeczność. Niezależnie czy wykłady/seminaria prowadzone są w przestronnej sali NBP czy kameralnych salach SGMK, kilka razy dziennie spotykamy się w komfortowo przygotowanej przestrzeni kuluarowej przy dostępnej kawie i przekąskach / obiedzie, żeby poznawać się bliżej i zacieśniać więzy. Kontakty na całe życie. Nie tylko uczestnicy studiów związują ze sobą swoje losy. Prowadzący spędzają z nami czas między zajęciami, są dostępni i chętni do współpracy. Z przyjemnością obserwowałabym jak tworzyłyby się projekty w których studenci rozwiązywaliby realne problemy występujące w świecie.

Lilianna, Product Manager w banku komercyjnym

Studia MBA „Bankowość i system finansowy” są dla mnie wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym i rozwojowym. Zakres wiedzy z tematu bankowości, finansów oraz ekonomii jaki poznaję w trakcie zajęć odpowiada moim oczekiwaniom oraz jest przedstawiony w sposób inspirujący. Kadra wykładowców to międzynarodowa elita naukowców, praktyków i ekspertów. Stałym elementem zajęć są wykłady prowadzone przez specjalistów banku centralnego, co moim zdaniem doskonale wpisuje się w merytoryczny i praktyczny zakres studiów oraz dodaje unikalnej rangi całemu projektowi jakim jest Akademia NBP. Bezcenną wartością dodaną są dla mnie relacje z innymi uczestnikami studiów. Uczelnia stworzyła idealną atmosferę do kreowania skutecznego i wyjątkowego networkingu.

Bartosz K., przedsiębiorca

Pragnę wyrazić wdzięczność wobec wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania tych unikalnych studiów. Szczególne podziękowania kieruję do Profesora Adama Glapińskiego, Prezesa NBP, który jest inicjatorem tych działań. Dzięki jego zaangażowaniu i determinacji mam przyjemność zgłębiać wiedzę z zakresu bankowości i systemu finansowego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, co dostarcza unikalnej i najbardziej aktualnej wiedzy. Jako przedsiębiorcy, wiele informacji jest dla mnie całkowicie nowych, jednak sposób ich prezentacji sprzyja zrozumieniu zaawansowanej dziedziny, jaką jest system finansowy. Klarowności dodaje wysoka wiedza merytoryczna prelegentów polskich i zagranicznych. Warto podkreślić niesłychanie wysoki poziom wiedzy i umiejętności pracowników Narodowego Banku Polskiego. Dostarcza to swego rodzaju poczucia bezpieczeństwa odnośnie finansów Polski, gdy ma się bezpośrednią styczność z tym, jak wielcy specjaliści stoją za sterami naszego banku centralnego. Jeszcze raz pragnę złożyć najszczersze słowa podziękowania dla wszystkich osób, dzięki którym mam możliwość uczestnictwa w tej wyjątkowej formule nauczania. Życzę dalszych sukcesów – państwa praca i zaangażowanie mają wielki sens.