Aktualności

 • Współpraca Akademii NBP ze Szkołą Główną Mikołaja Kopernika – nowe inicjatywy naukowe

  W lutym 2023 r. Akademia NBP podjęła współpracę z Akademią Kopernikańską w ramach Narodowego Programu Kopernikańskiego, wspierającego polską naukę.


 • Prezes NBP został członkiem Akademii Kopernikańskiej

  Podczas uroczystości inaugurujących działalność Akademii Kopernikańskiej Prezes NBP, prof. Adam Glapiński, wystąpił w debacie wspólnie z przedstawicielami siedmiu innych banków centralnych.


 • Debata prezesów banków centralnych podczas Światowego Kongresu Kopernikańskiego

  Podczas drugiego dnia Światowego Kongresu Kopernikańskiego w Toruniu (20 lutego 2023 r.) odbędzie się debata prezesów banków centralnych pt.: „Banki centralne w czasach pandemii i wzrostu cen surowców energetycznych”.


 • Współpraca Akademii NBP z Akademią Kopernikańską

  Efektem współpracy będzie realizacja specjalnego programu edukacyjnego w zakresie bankowości centralnej oraz dorobku naukowego Mikołaja Kopernika i innych ekonomistów upamiętnionych monetami i banknotami kolekcjonerskimi NBP.


 • Opinie uczestników o pierwszej edycji

  Dariusz, zarządzający krajową instytucją płatniczą: Uczestnictwo w Akademii NBP stanowiło wyjątkową i unikalną okazję, aby osobiście poznać kluczowe osoby odpowiedzialne za politykę pieniężną oraz funkcjonowanie banku centralnego. Było przygodą intelektualną na najwyższym poziomie, zarówno źródłem specjalistycznej wiedzy podanej w sposób merytoryczny, jak i możliwością nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami, którzy dzielili podobną pasję do bankowości […]


 • Zakończyła się pierwsza edycja projektu Akademia NBP

  W sobotę 3 grudnia 2022 r. odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji projektu #AkademiaNBP. W kursie inauguracyjnym zatytułowanym „Finanse i polityka pieniężna” udział wzięło kilkudziesięciu uczestników.


 • Zakończenie rekrutacji na kurs inauguracyjny

  Informujemy, że rekrutacja na kurs inauguracyjny „Finanse i polityka pieniężna” została zakończona. W związku z dużym zainteresowaniem podjęto decyzję o zwiększeniu liczby uczestników o ponad 50%.


 • Zmiana terminu składania dokumentów aplikacyjnych

  Termin składania dokumentów aplikacyjnych został wydłużony do 05.10.2022 r.


 • Media o Akademii NBP

  Wybrane informacje prasowe informujące o inauguracji „Akademii NBP”.


 • Prof. Adam Glapiński uruchomił „Akademię NBP”

  8 września 2022 roku, podczas konferencji prasowej „Ocena bieżącej sytuacji ekonomicznej” profesor Adam Glapiński, Prezes Narodowego Banku Polskiego ogłosił uruchomienie projektu „Akademia NBP”, obejmującego cykl kursów z zakresu bankowości centralnej.